June 11 2013

Çamlıca Camii Projesi Hakkında Görüşünüz Nedir?

Camlica Camii

Çamlıca Camii Projesi İstanbul’da Çamlıca Tepesi için düşünülen, tamamlandığında 110.000 metrekare alan büyüklüğüne sahip olacak ve 29.700 nüfuslu Kısıklı Mahallesi’nde bulunacak bir projedir. Hâlihazırda kamuoyundan çok sayıda olumlu ve olumsuz eleştiriler alan proje hakkında sizlerin de görüşlerini almak istedik. Aşağıda yer alan video, görsel ve metinleri inceleyebilir, anonim olarak İngilizce ya da Türkçe yanıtlayabileceğiniz dort soruluk anketimize katılabilirsiniz. Görüşleriniz son derece değerli olup anket sonuçları konu hakkında hazırlanacak bir makaleye ışık tutacaktır. Anketimize buradan ulaşabilirsiniz.

Lütfen anketi 19 Haziran 2013 Çarşamba gününe kadar cevaplayınız. Bu tarihten sonra anket kapanacağından, gelen cevaplar değerlendirmeye alınamayacaktır. Katılımınız için teşekkür ederiz.

Bilgilendirici kaynaklar:

Videolar (Proje tanıtım videoları ve haberler):

Istanbul’a göz kamaştıran bir Cami! (Destekleyin!) Çamlıca Camii Projesi

Mustafa Kara Çamlıca Cami Projesi Hakkında Bilgi Verdi- Tv 24

Çamlıca Camii Son gelişmeleri

Çamlıca Camii için ilk kazma

İmar Planları:

The Neighborhood of Çamlıca Hill

Camlica Mosque Footprint (Istanbul-F22-d-22-a-3-a)

Camlica Mosque Footprint (Istanbul-F22-d-22-a-3-b)

Camlica Mosque Footprint (Istanbul F22-d-22-a-3-c)

Camlica Mosque Footprint (Istanbul-F22-d-22-a-3-d)

Makaleler: 

Today’s Zaman: Committee selects mosque project for İstanbul’s Çamlıca Hill (İngilizce)

Daily News: Construction works start in Istanbul for giant Çamlıca Mosque (İngilizce)

Open Urban: Camlica Mosque (İngilizce ve Türkçe)

Sabah: “Çamlıca Camii” projesinde değişiklik

Arkitera: Çamlıca Camisi için geri sayım başladı

Milleyet: Çamlıca Camii için ilk kazma vuruldu!

Istanbul Camlica Camii Yarismasi Sonuclari

Kaynakça: Tüm bağlantılar kaynaklarına aittir.

Renée van Staveren

Renée van Staveren is the Founder of Global Site Plans. She holds a M.S. in Urban and Regional Planning from California State Polytechnic University, Pomona. She also holds a B.S. in Sustainable Community Development from Prescott College. Prior to establishing Global Site Plans and The Grid, Renée van Staveren was an Assistant Planner for A-M-M-A Transit Planning and the Program Director for Planet Green. In June 2014 Renée moved from Istanbul, Turkey, where she'd lived for four years, to return to the beautiful city of San Francisco. She is now a Manager at the Urban Land Institute's San Francisco District Council. You can find her at one of their many events, so pop in and say hello.

Website - Twitter - Facebook - More Posts

This entry was posted on Tuesday, June 11th, 2013 at 9:24 am and is filed under Architecture, Community/Economic Development, Environment, Government/Politics, History/Preservation, Infrastructure, Land Use, Landscape Architecture, Renée van Staveren, Social/Demographics, Transportation, Urban Development/Real Estate, Urban Planning and Design. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Share

2 Responses to “Çamlıca Camii Projesi Hakkında Görüşünüz Nedir?”

  1. CoLab Radio » Blog Archive » Camlica Mosque to Mark Istanbul’s Skyline Says:

    […] regarding the Camlica Mosque development project. It was open for one week. The survey was in both Turkish and English and posed four […]

  2. CoLab Radio » Blog Archive » İstanbul Silüetine Yeni bir Damga: Çamlıca Camisi Says:

    […] paylaşmak isteyenler için bir anket yayınladım. Bir hafta boyunca açık kalan anket, Türkçe ve İngilizce dillerinde yayınlandı ve 4 sorudan […]

Leave a Reply


× 1 = three

 

Follow US

Categories